Mesajı Okuyun
Old 08-02-2008, 14:24   #23
beyazbulut

Merhaba Arkadaşlar
Ben de birkaç katkıda bulunmak istiyorum. Şu dünyada yaşadığımız herşeyin bir anlamı,bir değeri var. Bunları bilinçle karşılamayı bilmeliyiz. Herşey göründüğü gibi değil. Bazı arkadaşlarım işçi olarak çalışmanın kendilerini yaraladığından,bazılarıda tek başına mücadelenin ekonomik ve manevi olarak ne kadar zor olduğundan bahsetmiş. Bizim mesleğimiz çok zor.Sadece kanun metinlerini birinin önüne koysanız kimse okuyamaz. Kaldı ki yorumlayacak,uygulama örnekleri araştıracak ve sürekli gelişmeleri takip edecek. Bu nedenle birinin yanında çalışmak ile onların tecrübelerinden ,ortamlarından faydalandığımızı, hatta çoğu zaman hazır bilgiye kolayca ulaştığımızı ve tüm bunların tek başına meslekte yola çıkmadan önce bize ne kadar zaman kazandırdığını hesaplamanızı isterim.Ben kimsenin yanında çalışmadan kendi büromu açtım ama her gelen iş için sarfettiğim emek 3-4 yıllık meslektaşımın 10 katı oluyor desem inanın abartmış olmam.Bunun yanında kitaplara ödenen paraları hiç saymıyorum.Kazanmadan harcamaya başlıyorsunuz.İlk dönemler 3-4 yıl böyle keçiboynuzu yeniyor sanırım.Her durumda da artılar ve eksiler var. Herşeyin de bir bedeli var. Bazen kabul etmek, geleceğe yatırım olduğunu düşünmek en iyisi diyorum.Hayal kurun ve peşinden gidin.