Mesajı Okuyun
Old 29-12-2008, 18:04   #12
altiokebru

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Müvekkiliniz işleyecek nafakaları süresinde öderse, vekalet ücreti ve icra masrafı ödemek zorunda kalmayacaktır.

Sn.Aladağ, müvekkilim kararın verildiği tarihten sonra nafaka borcunu düzenli olarak ödedi fakat daha sonra bu senenin ağustos ayında askerlik görevini ifaya başladığından nafaka yükümlülüğünün kaldırılması veya tenzili talepli bir dava açtık. Nafaka kararını verin mahkeme, yeni davamızda nafaka miktarı hakkında bir karar vermeden eski miktar üzerinden ödeme yaptığımızda geri alma şansımız olmadığından dava sonuna kadar nafaka ödemek istemiyoruz. Bunun için de dava açtığımız mahkemeden tedbir talep etmeyi düşünüyorum. Ancak önce sadece ağustos ayı nafakasını talep eden nafaka alacaklısının vekili şimdi de sadece eylül, ekim ve kasım nafakasını icraya koymuş. Gelecek ayların nafakasını da ayrı ayrı icraya koyacağını bu tavrından anlayabiliyorum, buna karşı itiraz yoluna gidebilirim diye düşünüyorum. Ama aynı nafaka kararının birden çok icra takibine konu edilerek mükerrer vekalet ücreti alınmasının yasak olduğu yönünde bir karar bulamadım. Nafaka ile ilgili bir ilamın icraya konulmasında maktu vekalet ücreti ödenecek olması yönündeki kuralın bertaraf edilmeye çalışıldığı açık..Son olarak ne dersinizİlginiz için teşekkür ederim