Mesajı Okuyun
Old 20-02-2007, 13:36   #53
Hekimbaşı

Sn.Snow,

Haklısınız, ama THS ye meslek seçme konumundakiler üye olamıyor maalesef. Yoksa, hukukçularla diğer mesleklerden olanların, örneğin benim, kesişme alanlarındaki olaylara ne kadar farklı açılardan baktığımızı, dolayısıyla da eğitimlerimizin bizleri ne kadar farklı biçimlendirdiğini görme olanakları olurdu.

Şahsen ben bu kadar farklı olabileceğimizi hiç düşünmemiştim. Bugüne dek ne ailemde, ne orta öğretimdeki arkadaşlarım arasında hukukçu olduğunu bildiğim kimse yok; hukukçularla da Allah' a şükür hiç işim olmadı henüz. Farkı burada algılıyorum ve kışkırtıcı derecede ilginç geliyor.

Hukukçuları yeterince tanıdığıma inandıktan sonra, ileride bir gün, bu algıladıklarımı toparlamak niyetindeyim. Elbette sadece benim bakış açımdan ve yazışmalar yoluyla elde edilmiş deneyimlerden ortaya çıkan kadarıyla olacak; ama varsın olsun. Hiç olmamasından iyidir. Biliyorsunuzdur, biri şöyle demiş: uygarlık yazıyla başlar; çünkü yazılmamış hiçbir düşünce biriktirilemez, geliştirilemez, gelecek kuşaklara aktarılamaz, ve onlara yol gösteremez, biçim veremez.

Muhtemelen bu nedenledir ki Hitler' in 'Kavgam' ını bile okuyoruz.

Saygılarımla,