Mesajı Okuyun
Old 27-02-2007, 23:25   #14
Av.Görkem TURGUT

Annem ya da babam hukukçu değil ama onların işleri dolayısıyla çocukluk hatıralarımda bile evde hukukla ilgili şeyler konuşulduğunu hatırlıyorum.Çocukken annem gibi bankacı olmak istemiştim ama sonradan hukuk okursam bankaya tomarla para yatırabileceğimi(Bankaları yaşatma ve kalkındırma vakfının başkanı olarak )düşündüğüm için(çocuk aklı işte)hukuk okumaya karar vermiştim.Tercih yaparken abimin hukuk okuyor olmasının da etkisi fazlaydı,ancak bundan daha etkili olan şey notlarının da kötü olmamasıydı.Ben o zamanlar hukuk okumanın kolay birşey olduğu izlenimine kapılmışım ki(nerden bilirdim başıma gelecekleri)bir sonra ki seneye kalma riskini göze alarak bütün tercihlerime hukuk fakültesi yazmışım.Pişman mısın diye sorarsanız,değilim.Dersler biraz ağır geliyor ama bunlar geçici şeyler(tabi inşallah)Başka bir bölümde mutlu olabileceğimi de sanmıyorum.Benim için en mükemmel mesleği bulduğumu düşünüyorum.Bu siteye üye olmaktan ve şu anda bu satırları yazıyor olmaktan dolayı çok mutluyumİyi ki ailem beni desteklemiş;iyi ki hukuk okuyorum

Saygılarımla........