Mesajı Okuyun
Old 10-12-2006, 20:30   #52
Av.Can

İlkesel olarak özel üniversitelere karşıyım ancak bir şekilde bu okula girmiş ve okuyan arkadaşlarımıza da saygısızlık etmemeliyiz. Elbette vakıf üniversitesinden mezun biri iyi hukukçu olabilir. Onlar eğitim almıyor diyemeyiz , yine devlet okullarından mezun olanların da tamamı iyidir diyemeyiz.

Ancak şu örneği vermeliyim. Ben ankaralı biri olarak belli bir öss puanı alıp evimden uzağa konyaya gittim.Orada evde kaldım birçok zorluk yaşadım ve benden asla bir kaç soru değil bayağı aşağıda puan almış bir arkadaşım vakıf üniversitesine kaydoldu ve evinde kaldı.Hem benden kat kat az puan alıp hem ankarada kalması ve bunun sırf parası olduğu için gerçekleşmesi o dönem bana müthiş bir haksızlığa uğradığımı hissettirdi.Parayla daha az puana öğrenci alan bir kurum yapısı itibariyle adil değildir.Bu yüzden özel eğitimin her türlüsüne karşıyım.

Ancak vakıfta okuyan arkadaşlara bir sözüm yok.Lütfen alınmasınlar aralarından iyi hukukçu çıktığı bir gerçek.Bu başlığı açan arkadaşın kaygısına gelice.Birçok büroda karşılaştım vakıf mezunu olanlara karşı önyargılı davranıyor avukatlar.Devlet mezunu biri varsa onu tercih ediyorlar bikaç iş başvurumda gördüm bunu.Sadece bir tespit doğru ya da yanlış yorum yapamam.