Mesajı Okuyun
Old 16-02-2009, 12:47   #25
skayan

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Taahhütname dediğiniz nedir ben de bilmiyorum, imzalamadım ama Bağ-Kur'a beyanname verdim, ceza kaydı olmaksızın 31 Aralık 2008 tarihine dek verilmesi gerekiyordu. Ancak iki aydır primimi yatıramıyorum, SSK Ziraat Bankası'ndaki hesabını aniden kapattı çünkü. Kimseden net bir bilgi de alamadık, şu bankanın şu hesabına yatırın diye, mesleki işlere boğulmuşken kişisel işlerimize de eğilemiyoruz, çile vallahi çile.

Prim tutarındaki farklılık, SSK kapsamında iken hastalık-analık primi yatırmayışınızdan kaynaklanıyordur. Ben SSK da iken de yüksek olanı yatırıyordum, çünkü hastalık analık primi de ödüyordum. Bu seçenekte topluluk biraz azalıyor, yanına diğer prim ekleniyor ve normal ödeyenlerden bir kaç on lira daha yüksek oluyordu.Şimdi herkes aynı primi ödeyecek. Farkları bir ara yatırırsınız, ancak önce beyannamenizi verip Bağ-Kur girişinizi yaptırmalısınız. Aksi halde mahsubunu isteyeceğiniz SSK prim adediniz artacak, sorun yaşayabilirsiniz, muhasebecinizle görüşünüz (Onlar da anlamıyor )) )

Saygılarımla...
prim borcunuzu SGK nın kendi veznesine de yatırabilirsiniz Ben Aralık 2008 primini ING bank a yatırdım