Mesajı Okuyun
Old 13-09-2007, 19:48   #8
Av. Murat Salman

Alıntı:
Yazan guLDe
merhabalar sayın meslektaşlarım;
2007 muhtemelen kasım ayında TPE nezdinde yapılacak olan patent vekilliği sınavına girmeyi düşünüyorum;TPE'nin sitesini ziyaret etmeme rağmen kaynak ve sınav kapsamı konusunda net bilgiye ulaşamadım.Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaslarımız varsa ve bana hazırlanmam için kaynak gösterebilirse çok sevineceğim..şimdiden teşekkürler..

Merhaba ben marka vekilliği ve patent vekilliği sınavlarını iki yıl önce kazandım. Sınava girdiğim tarihte Marka Patent Vekilleri Derneğinin bir kitabını almıştım bu kitabı hiç tavsiye etmem içinde nerdeyse işe yarar hiç bir şey yok. (Mevzuat dışında) Sınav günü sınava iyi hazırlananların elinde Deneyim Dershanesi yayınlarından çıkan hem mevzuatı içeren hem de bol bol sınavda çıkacak sorulara benzer sorular bulunan bir kitap görmüştüm incelediğim kadarıyla çok iyiydi ama ben faydalanamadım tabiki. Size o kitabı tavsiye ederim. Sınavı nasıl kazandınız diye soracak olursanız; iki gün çalıştım ve sadece mevzuatı okudum ve geçtim. Bence sınav hukukçular için çok kolay bir sınav. 70 puan test 30 puan kompozisyon sorusu var. 30 puanlık kompozisyon sorusunu iki konudan birini seçerek yanıtlıyorsunuz. Bize markanın önemini anlatınız gibi çok genel bir soru sormuşlardı. Bende çok önemlidir diye başlayıp aklıma geleni yazdım. Sözün özü sınav özellikle bir hukukçu için gerçekten çok kolay. Başarılar.