Mesajı Okuyun
Old 20-07-2006, 09:43   #2
MeLoDyY

Varsayılan bence yerinde..

günümüzde ceza davalarının konusuna giren davalrda olay yeri incelemesini bir savcı edasıyla yürüten polislerimizde ben fazla yetki verildiğini düşünüyorum.yazılı hukukta böyle bir yetkileri olup olmadığını kesin olarak bilmemekle birlikte olay yeri krokisini çizmek delil vs. gibi yapılacak işleri savcının yapması gerektiğini biliyorum..öyle oluyor ki polislerin karakolda aldıkları ifadelerde öyle sorular yöneltilmiş oluyor ki polisimiz olayı o dakika çzömüş oluyor.davaya hacet kalmadan işi bitiriyorlar ve bu da bence görülecek olan davanın seyrine büyük etki ettğinden yanlış hükümler verilmesine neden olabiliyor...
bence askerler ile ilgili bir konuda böyle bir ayrıma gidilmesinin nedeni de savunma konusunda görevli olan askerlerin yine kendi alanlarında görevli olanlar tarafından soruştutulmaları gerektiği olabilir ki bu bence de mantıklı..polisin yaptığı soruşturma hukuk mahkemelerinde görülecek olanlardır oysa askerlerle ilgili konularda görevli mah. askeri mah.lerdir ve bir uzamnlık gerktirir.
teşekkürler..