Mesajı Okuyun
Old 03-02-2011, 16:14   #15
hciyiltepe

Alıntı:
Yazan Av. Fatma B
Benim müvekkilim çalıştığı işyerinde çalışan evli bir erkekle gönül ilişkisi olmuş, işverende müvekkilin gmailine izinsizce girerek yazışmalarını almış ve eğer istifa etmezsen bu durumu afişe eder seni ailene rezil ederim. Erkek de kendi ailesine karısına vs. e rezil ederim demiş. Bunun üzerine müvekkil korkusundan hiç para almadan imzalayıp çıkmış, sonrasında da hazmedememiş ve dava açmak istiyorum dedi.

İşin hukuki boyutuna bakarsak verilen istifa dilekçesinin baskı altında imzalatıldığını ispat külfeti sizde olacağından elinizde mevcut ispata yarar delillere göre (tanık vb) dava açıp açmamaya karar vermeniz yararlı olacaktır.

İşin diğer tarafı ise müvekkilinizin davranış ve beyanları arasında ki tutarsızlıkta saklı bulunmaktadır. Yukarıda yer verilen beyanda bulunan müvekkil kanımca çok güvenilir değildir. Mesleki tecrübeme dayanarak bu müvekkilin davasının alınmamasının yararlı olacağını düşünüyorum. Zira bu tür tutarsız müvekkiller ileride tarafımıza büyük sorunlar çıkarabilmektedirler. Tabi ki bu tamamen kişisel düşüncem.

Saygılarımla...