Mesajı Okuyun
Old 29-05-2012, 11:30   #55
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av. Hakan EREN
Öncelikle kocaman tebrikler... ve de hukuku uygulattığınız saygılar...

Mutlu sonla biten bu hikayeyi, idari para cezasının uygulanmasına ilişkin kararı da siteye aktararak taçlandırsanız.. ne güzel olur değil mi!

Selam ve saygılarımla...

Üstat;

Öncelikle teşekkür ederim. Bana gelen Hazine Müsteşarlığından yazıda özetle belirtilen şey şundan ibaret:

Alıntı:

Sayın Adli Tip(!)

İlgide kayıtlı yazılar konusu X Sigorta A.Ş. hakkındaki şikayet başvurunuz kapsamında Müsteşarlığımız Sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığı'nca anılan sigorta şirketi nezdinde yapılan araştıma neticesinde, şahsınız adına ilk olarak 2007 yılında düzenlenen ve devam eden yıllarda yenilenen yy Poliçesi kapsamında devam eden yıllara ilişkin olarak tespit edilen mevuzata ayıkırı uygulamalar için, Sigortacılık Kanunu 34. madde ikinci fıra (j) bendine göre X sigorta şirketi ve acentası XY Bankasına idari para cezası verilmiştir.

Bilgilerini rica ederim

Savcılıktaki şikayetimle ilgili herhangi bir gelişme henüz olmadı. Ayrıca, Müsteşarlık dışında BDDK ile Sigorta ve Reasurans Şirketleri Birliğine de başvurmuştum. Diğer iki kurumun başvurlarıma kayıtsız kalmasıyla ilgili olarak da savcılığa başvurmayı düşünüyorum.

Saygılarımla,