Mesajı Okuyun
Old 18-03-2012, 13:22   #2
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Konuk
Hekim kabul etmiyor hatasını,fakat biz birçok hekime gittik onlarda bizlerle aynı düşünüyor.şimdi dava açmayı planlıyorum ama önce mahkemeden delil tespiti yaptırmam gerekiyor sanırım,acaba bu dilekçeyi hangi mahkemeye yazman gerekiyor?bununla ilgili elinizde bir örnek varmı?internette aradım ama sağlıkla ilgili delil tespiti dilekçesine ulaşamadım.ve dilekçeden sonra hemen bizi çağırırlarmı.şimdiden bilgi ve yönlendirmeleriniz için teşekkür ediyorum.

Sayın Katılımcı;

Öncelikle geçmiş olsun. Diş Hekiminin neden olduğu rahatsızlıktan dolayı anladığım kadarıyla maddi-manevi tazminat davası açmayı planlıyorsunuz. Ancak HASDEM yapısı itibariyle hastalara (vatandaşlara) hakları konusunda yardımcı olmaktadır.

Her davanın kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle dilekçe örneği , delil tespiti gibi konularda yardımcı olamayız.

Ancak, diş hekiminden kaynaklandığını kanıtlarsanız (hasta dosyası, adli tıp raporu, meslek odası şikayeti vb) sorununuza adli yönden çözüm bulabilirsiniz.

Her aşamada bir avukatdan yardım almanız hak kaybına uğramanıza engel olacaktır.

Saygılarımla.