Mesajı Okuyun
Old 12-07-2018, 01:04   #1
Konuk

Varsayılan İddet kuralı, töre cinayeti ile infaz sebebimiz olabilir

Yakın zamanda boşandığım eski eşim beni aldatmış, kendisi ve ailesi şiddet, küfür hakaret ile uzun zaman bana ve çocuklarıma hayatı dar etmiştir. Dini olarak defalarca beni boşadı. son dört yıldır kendisinden kurtulmak için çocuklarımla yurtlarda, sığınma evlerinde bile kaldık, ailem de bize sahip çıkmadı, eski eşim sırf pislik olsun diye boşanmayı kabul etmedi. Bu süre zarfında eski bir arkadaşımla tekrar karşılaştık. Beni ve çocuklarımı yurtan kurtardı. Ev tuttu, çocukları tekrar okula yazdırdı. Hayatımız normale döndü. Dinen eski eşimle boş olduğumuz için bu arkadaşla dini nikahla evlendik. Boşanma davası neticelenmeden birkaç ay evvel bir çocuğumuz da dünyaya geldi. Şu an eski eşimle boşanmış başka bir şehirde yaşamaktayız.

Bebeğimize kimlik çıkarmada zorlanmaktayız.

Bu yeni birlikteliğim ve boşanmadan evvel dünyaya gelen çocuğum eski eşim ve ailesi tarafından duyulursa,
doğulu eski eşim ve ailesi bizi öldüreceklerdir.
Daha evvel benzeri bir olayda kendi teyzelerini hunharca katletmiş ve suçu bir çocuğa üstlendirmişlerdir. Onların kulağına gitmeden bebeğimin kimliğini benim ve yeni eşimin adına nasıl çıkarabiliriz bilmiyorum. Maddi olarak ta çok sıkışık durumdayız, devletin yardımlarıyla geçiniyoruz. Gizlilik ve koruma kararım var.
iddet reddi davası açarsam bu dava eski eşime bildirilir mi, bunu öğrenir mi? Lütfen yardım edin. BİZ ÖLMEK DEĞİL, YAŞAMAK İSTİYORUZ