Mesajı Okuyun
Old 07-03-2016, 09:22   #32
Av.Can

Benim kastım şudur. Tekrar yazayım. Kendi hatam ile bir başka hukukçuyu hataya sevk etmekten korktuğum için bu siteye az cevap yazıyorum.Emin değilsem yazmıyorum. Başkalarının da bu korkuyla az paylaşım yapıyor olabileceği düşüncesindeyim. Paylaşım cimriliği konusunda fikrimi bu şekilde açıkladım.

Hata konusunda ise hukukçunun hata yapmaması gerektiği, zira sonucunun ağır olduğu fikrimi de tekrarlıyorum. Ancak elbette hatalar olacak ve yapılacak. Mesleki sorumluluk sigortası vb müesseseler de bunun için ortaya çıktılar zaten.

Benim hukuk sitesinde hukuk Türkçesi yerine yaşayan Türkçe'yi kullandığım gibi bir sonuca varmanız yerinde değil. Hukuki konularda hukuk terminolojisi ile yazarım. Ancak burada meslektaşımız hukuki bir sorunu tartışmaya açmamış. Sitedeki işleyişle ilgili bir konu buna cevap yazarken kullandığım dili eleştirdiniz. Ben de kullandığım dilde bir yanlışlık olmadığı fikrindeyim. Zira dil konusunda hassasım. Ancak bu başka bir başlık konusu olmalı.

Başlık altında bilgi paylaşımında cimrilik olup olmadığı tartışılıyor. Ben böyle bir cimrilik olmadığı fikrindeyim. Bunu da açıkladım. Bana yeni bakış açıları sunduğunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla.