Mesajı Okuyun
Old 22-09-2011, 15:45   #41
by dinçer

SYN ARICI ;

Her nekadar itiraz edip etmeme noktasında farklı düşünsek de konunun amacı dışında uzadığı noktasında hemfikiriz.

Ayrıca itiraz etme zorunluluğumuzun olduğunu da ifade etmedim.Örn : kaybettiğimiz davayı temyiz etme zorunluluğumuz da yok.Tabiii bunun için bazı şeyleri göze almak gerekiyo .İşte sorun bu aslında siz bi takım şeyleri göze alıp, itiraz etmemeyi tercih edebilirsiniz.Fikrinize saygı duyarım.Ancak ben böylesine basit bir mevzunun canımı sıkmasına asla müsade etmem.

Ayrıca açık beyanını almadan itiraz etsem de sonuç hep aşağıdaki gibidir.

% 99,9 reddolunacaktır.Diyelim ki kabul edildi.B ukonuda da Müvekkil menfaatine olduğuna kanaat getirmişim ki itiraz etmişim.Sonuç beni memnun edecektir.Aynı şekilde Müvekil'i de memnun etmelidir.Sonuç onu memnun etti ise ne ala.Yok etmediyse onun da hakları var.Ama şu bi gerçek ki itirazı arzulayan ancak avukatı tarafından itiraz hakkı kullanılmamış bir Müvekkilim olacağına , karara razı olan ancak avukatın itirazı sebebiyle kararı infaz aşamasına gelen bir Müvekkilim olmasını tercih ederim.Bu benim fikrim.Dedim ya sizinle bu konuda aynı fikirde olmayabiliriz.Kaldı ki ikinci ihtimal çoık çok uzak bir ihtimaldir.Zira itiraz ediyorsak da sonuçta ne ile karşılaşacağımızı da müzakere etmiyor değiliz))

iyi çalışmalar
"yasak değil serbest..." (by dinçer)