Mesajı Okuyun
Old 11-10-2008, 13:06   #4
Jeanne D'arc

Kurtlar Vadisi izlediğim bir dizi değil. Bahse konu bölüm yayınlandığı gün misafirlikteydim. Konuk olduğum ailenin bütün fertleri büyük bir dikkat ve huşuyla diziyi izliyorlar. Ben de mecburen, anlamaya çalışıyorum; kim kimdir, ne olmuş ne bitmiş. İskender'in savcılık ifadesiydi. O kadarını çözdüm.

Savcı, İskender'e "Avukat ister misin?" diye sordu. O da "Ben aciz değilim, kendimi savunabilirim." dedi. Savcı da "Benim karşıma gelmişsen, acizsin, avukat da isteyeceksin." dedi. Yaklaşım ve ifadenin çarpıklığını düşünürken esas bombanın geride olduğunu bilmiyordum.

Savcı katibe seslendi, "Kızım baroyu ara, bir avukat göndersinler!" Katip telefonun ahizesini kaldırdı. "Savcı beyin odasına bir avukat!"

Ben gülmeye başladım. Bütün aile bana bakıyor. Durmam lazım, duramıyorum. İmkanı yok, kendimi tutamıyorum. Gülüyorum. Kalktım başımla izin ister gibi yapıp, diğer odaya geçtim ve gülmeye devam ettim.

İhtirayım dışında izlediğim bir dizi ile mesleki/kişisel aşağılanmaya maruz kalmış ve ancak belki de savunma refleksiyle kahkaha krizine girerek böyle bir diziyi izledikleri için ben de konuk olduğum aileyi (yine ihtiyarım dışında: tumam gerekti kendimi ama valla tutamadım) aşağılamıştım.

Durum berabere! Ev halkı nazarında mesleki itibar başarıyla korunmuştur.

Dizi yapımcılarına gelince; hukuk danışmanları bir avukat vardı sanıyorum. Hatta dizide avukatın kendisi, kendini oynarak soruşturmaya maruz kalmıştı. O meslektaşımız kendine az şekerli muamelesini layık görüyorsa söz bitmiştir. Bir de senaristler araştırmacılıklarıyla ünlüler!!!

Saygılarımla.

THS Mübaşiri: THS'ye bir senarist/yapımcı! Mümkünse işini adam gibi yapan biri olsun!