Mesajı Okuyun
Old 08-04-2007, 15:41   #20
Cest la vie

Oh, kelebekler ile ilgili sorumuun cevabini boylece ogrenmis oldum, bugun biraz daha rahat uyicam. (Not:chat dili farkindayim ama burasi hukuk disi bir alan ve konunun ozelligi geregi kullaniyorum, lutfen daha sonralarda bu konudaki mesajlarimi ornek gostermeyiniz )

Ama iste huyum kurusun(bu arada huyum islak mi kiiii! kim islatmis eger islaksa?) bir cevap hep baska soruyu da getirir bende. Tevekkeli degil bu yasa geldim hala birseylerin cevabini ogrenecem diye master ustune master, ders ustune ders aliyorum. Tevekkeli olsa almazdim. Tevekkesiz bir hayat gercekten cok anlamsiz.

Simdi bu kelebekler su da yutsa yuzuyormus anladim. Peki bunlarin da cinsi 'tatli su kelebegi-tuzlu su kelebegi' seklinde ikiye ayriliyor mu? 24 saatcik omurlerinde en fazla kac km yuzebiliyorlar? Kelebekler yuzebiliyorsa, ucan balik da var mi? Ucuyorsa en fazla ne kadar yuksekte ucabiliyor? Eger varsa ve yuksekten ucabiliyorlarsa onlari da 'posta baliklari' olarak kullanabilir miyiz?

Diger sorularima da hala yanit gelmedi. Ozellikle mandanin durumunu cok merak ediyorum. Ayrica sonrasinda yavrusunu kapan sinek, fidye istedi mi? Bir sekilde o yavruyu geri anasina verdi mi? Ana-kiz bir sekilde kavustu mu? Yazik degil mi yahu?! Ne kadar uzucu bir sarki, icim parcalandi. Bana yeni ic de lazim artik.

Sorularima yanit vererek benim onumde birer gaz lambasi yakan tum dumurculara tesekkur kremali sevgi ve saygilarimla!