Mesajı Okuyun
Old 04-10-2011, 15:45   #2
Mesut ÇETİN

İLAÇ ECZANEDEN ALINIR

İyi günler,

Öncelikle geçmiş olsun.Büyük bir risk alarak bir reklamdan etkilenerek ilaç kullanmış ve bunun sonucunda oldukca uzun bir tedavi süreci yaşamışınız.

Bir eczacı olarak ben konunun hukuki yönünü,mahkemelerin neden böyle bir karar verdiklerini veya ne şekilde verecekleri konusunda değerlendirme yapmam yanlış olur.Bunu ancak hukukcu arkadaşlarım yorumlayabilirler.

Yalnız;sizin başınızdan geçen bu talihsiz durum diğer vatandaşlarızın başına da gelmemesi en büyük dileğimiz ve çabamız olmalıdır.Bunun için bazı uyarılar yapmadan geçemeyeceğim.

Öyle tahmin ediyorum ki bu ilaç tüm dünyada yasaklanan subitramin etken maddesini içeren bir ürün olsa gerek.

Her ne kadar prospektüsünde yazmasa bile bazı korsan firmalar bu etken maddeyi bir şekilde temin ederek malesef reklamlarını yaptıkları ilacın formülüne ilave etmekte ve insan sağlığı ile adeta oynamaktadırlar.
Bu gibi durumlarda ne yazıkki ölümler de meydana gelebilmektedir.

İlaç sadece eczaneden alınır ve alınmalıdır.
Ayrıca en önemlisi doktor önerisi ve reçetesi olmadan da ilaç almak ve kullanmak doğru bir davranış değildir.

Ben yeniden geçmiş olsun diyorum ve hukuki mücadelenizi devam ettirmenizi diliyorum.

Saygılarımla.
Ecz.Mesut ÇETİN