Mesajı Okuyun
Old 02-05-2007, 10:17   #25
Av.Duygu Keleş

Babamın çocukluk anılarını dinlemeye bayılıyorum.Bu yaşa geldim ve binlerce kez dinledim.Hala aynı şekilde kahkaha atabiliyorum.Biraz size de bahsedeyim

Babam köyde doğmuş ve ortaokul yıllarına kadar da köyde yaşamış.Dolayısıyla bizim oyuncaklarımız dağ taş ağaçlardı der hep.Yokluk zamanlarında da yaşamış varlık zamanlarında da.O yüzden daldan elmaikümesten yumurta,tarladan mısır,bostandan salatalık vs aklınıza ne gelirse çetesiyle(Babam ve kuzenleri)aşırırmış.Bizim köyde bir amcanın vişne ağacı varmış.Kimselere yedirmiyormuş.Bir gece babam ve çetesi ağaca çıkıp tüm dalları kesmişler sürükleyip kıranın ortasına getirmişler po gece bütün ağaçtaki vişneyi bir güzel yemişler ertesi sabah hepsini hastaneye kaldırmışlar)))Eeee suç ve ceza

Büyük dedemin kümesinden yumurtaları alan babam evden de biraz tereyağ ve tava aşırdıktan sonra çetesiyle beraber mısır saplarından oluşturulan ve kızılderili çadırına benzeyen yığının içine gizlenmişler ateş yakmışlar yumurtaları pişirmek için kiiiii "PUFFFFFFF" bütün balyalar bir anda alev almış)))Büyük dedem dumanı gördüğünde bizim çete elemanları çoktannnn kuytulara saklanmışlar.Olay faili meçhul olarak büyük dedenin aylarca övgülü sözlerine mazhar olmuş

2 sene önce babam arabayla köye giderken yola atlayan bir köpeğe çarpmış.Kahveye uğramış.Bizim akrabalardan biri söyleniyor.Noldu diye sormuş,başlamış küfretmeye.Köpeğime çarpmışlar ayağı kırılmış,yapanın edenin bilmem nenin.Babam dayanamamış.Niye öyle söylüyorsun belki kaza olmuştur.Yok adam hakaret küfür devam ediyor babam yapma etme demiş olmamış en sonunda dayanamamış.Ben yaptım yahuuu ne kıymetli köpeğin var.Gören de safkan asil birşey zanneder.Babamın çarptığını dutyan adam.Amannnnnn hocam,alt tarafı bir it senden değerli mi? Getireyim üstünden geç bir daha demiş))))

Bizim köyün tavukarı da bir alem yolun kenarında eşelenirken arabayı gördüklerinde panikle üzerinize doğru koşarlar) Eğitelim trafik kurallarını öğretelim dedim ama muhtar ve heyeti bana deli muamelesi yaptılar

Annem ehliyetini aldı araba kullanmaya başladı acemi diye babam sürekli köyde kullandıryor ona.Köyün içinden geçerken bir evin önünde kadınlar toplanmış oturuyorlar.Yaz camlar açık.Kadınlar biri aynen şu tepkiyi verdi:Uuuuyyyyyyyyyyyyyyyy garii araba süriiiiyyyyyyyyy.Daş yağacak başimuzaaaa)))

Köyden dönüyoruz.Dar bir yola gireceğiz ki babam karşıdan eski vos vos dediğimiz arabalardan geliyor dedi.Sağa yanaştık bekliyoruzzzz.Bekle bekle 5 dak. yok araba falan.babam allah allah diyor anlamadım.Virajı sırtında saman balyası ile gelen bir kadın alıyor.Sevgili babişgomun gördüğü vosvos Çakır babanne çıkıyor.Bunu kendisine söylediğimizde babamın kafasına bir şamar indirdi ve "Utanmaysııınnn süt anneni gavuurrr icatına benzetmeye deee miiiiiii?"))))