Mesajı Okuyun
Old 11-03-2008, 23:49   #1
konuk

Varsayılan Boşanmada Mal Paylaşımı/Mal Rejimi

İyi günler diliyorum.
20 yıllık evli bir bayanım. Kocamla anlaşamıyoruz. Ben boşanmak istiyorum.
Kooperatiften girdiğimiz bir dairemiz var. Önce eşimin üstüne idi. Ben daha öncede boşanmak istediğimde evi 1999 yılında benim üstüme geçirdi. O ev şimdi kirada.
Ben emekli olunca emekli ikramemiyemi ve ailemden gelen bir miktar mirası koyarak kalanınada bankadan 10 yıllık kredi çekerek bir ev daha aldım. Eşim kefil oldu. O evde şimdi oturuyoruz.
Benim maaşım olduğu gibi krediye gidiyor. Boşanmak istediğimi söylediğimde eşim evleri sana bırakmam diyor. Ben ona kirada olan evi satalım bu evin kredi borcunu kapatalım. Maaşım boşa çıksın. Senden nafaka falanda istemiyorum hiç bir şey istemiyorum. Hatta artan paradan da veririm dedim. Gel anlaşmalı boşanma yapalım dedim. Bu evde çocuklarla ben yaşayalım burayı bize bırak dedim. Onada yanaşmıyor. Boşanmayada yanaşmıyor. Eger oturduğumuz evin yarısını isterse evin tam yarısı kadar kredi borcu kaldı o zaman o ödesin. Ben ilk evin parasını bu eve kapatmayayım çünkü benim okuyacak iki çocuğum var. Bu işten az zararlı kurtulmak istiyorum. Lütfen değerli fikirlerinizi bekliyorum.