Mesajı Okuyun
Old 12-01-2004, 23:42   #7
Emin GÜNEŞ

Ben hem memur hem de kamu avukatıyım. Geçim sıkıntısı müstemleke gibi yönetilmekten kaynaklanan geçmişi ve ne kadar devam edeceği kestirilemeyecek bir süreç. Herhalde memur haklarına bir itirazımın olduğunu sanmıyorsunuz.
Sorun hukuk ve etik sorunu. Örneğin ben hala milletvekili maaşlarının meclis tarafından kararlaştırılmasını kabul edemiyorum.
Benim başta sorduğum olayı biraz somuta indirgersek;
Kurum avukatı baro hakem kurulunda başkanın muhalefeti ile lehine bir karar alıyor. Kendisinin de dahil olduğu bir merciin toplantısına katılmadan temyizden ferağat kararı alıyor. Lehine bir hüküm kesinleştiriyor. Konu Av. K. m.164 ile ilgili. Karşı taraftan alınan ücretin kamu avukatına ait olup olmadığı bilindiği gibi henüz üst mahkemelerde sonuçlanmadı. sonuçlandığını bilen varsa bana da bildirirse sevinirim. Avukat lehine aldığı kararı Encümenden temyizden ferağat kararı aldırarak kesinleştirip muhasebeden milyarlarca lira para isityor. Muhasebe de bunu haklı görmediğinden ödemiyor. Ancak kesinleşmiş bir hakem kararı mevcut. keşke temyizden geçerek kesinleşseydi. Avukat isterse trilyon alsın. O zaman sorun olmaz dı. Konun biraz daha netleştiğini sanıyorum. Saygılarımla