Mesajı Okuyun
Old 10-08-2015, 12:25   #18
av.medine

Benim bulunduğum yerde ; Tüketici Hakem Heyeti kararlarında faiz hususuna değinilmiyor. Ben icra takibe koyarken ; karar tarihinden itibaren yasal faiz işleterek takip yapıyorum. Avans faiz konusu hiç aklımıza gelmemişti.
Ayrıca kararın bankaya tebliğinden sonraki 15 günlük itiraz süresinin geçmesini bekliyor ve yine itiyat gereği icra takibi açmadan evvel ; UYAP sisteminden alacaklı müvekkil adına tüketici hakem heyeti kararına karşı banka tarafından dava açılmış mı kontrol ediyor ve açılmamış ise icra takibi yapıyorum.
Çünkü bazı mahkemeler dava açılınca takibin durdurulmasına dair karar veriyor. Özellikle bankaların TİCARİ KREDİ isnadı ile açmış olduğu davalarda .
Dava açılmış ise ; MÜVEKKİLİ bilgilendirip davayı takip ediyorum. Dava lehimize sonuçlanınca hem tüketici hakem heyeti kararını ayrı bir icra dosyası ile ve hem de davadaki vekalet ücretini ayrı bir icra dosyası ile takibe koyuyorum.
Çünkü tüketici hakem heyeti kararını ; itiraz kararı ile birlikte aynı icra dosyasında infazı talep edemiyorsunuz.