Mesajı Okuyun
Old 13-06-2011, 08:40   #9
Nur Deniz

Ücretsiz izin şartlarının oluşmuş olması gerekmektedir. Sayın Özge Yücel'in doğum sonu ücretsiz izinden bahsetmesindeki amacın bu olduğunu düşünüyorum. 10 yılı doldurana kadar yalnızca doğum sonunda 2 yıl ücretsiz izin alma hakkı vardır. Bunun dışında 10 yılını dolduran 657'ye tabi memur, neden belirtmeksizin bir kereye mahsus olmak üzere 6 ay ücretsiz izin kullanabilir.

Ancak bu neden belirtmeden 10 yıl hizmet süresini bitiren memurun, izin kullanırken, olağanüstü bir durumda izninin kurumca bozulabilirliği vardır. Hukukçuların stajı bildiğim üzere 1 yıldır, kalan 6 ay için nasıl bir izin kullanılmalıdır, çözümü olan var mı?

Ve yine Sayın Özge Yücel'in belirttiği üzere , ücretsiz izinde de iş ilişkisi devam eder. Örneğin:Sevk alabilir, tedavi giderlerinizi sağlayabilirsiniz. Hiçbir ilişki yoksa devlet bunu hayır için mi yapıyor?

Bir diğer konuda:Sağlıkçılar, üst eğitim düşündüklerinde, staj süreleri mesaiden sayılırken, çalışan memurun başkaca stajını kabul etmemesinin uygun olmadığını düşünüyorum.

Başarılar dilerim, saygılarımla.