Mesajı Okuyun
Old 06-04-2008, 16:57   #16
Av.Hayel Özenç

Sayın Çetin ;

Avukatlık basit sıradan bir para ve karizma kapısı değildir.Mesleğin kuralları binlerce yıldan bu yana gelişmiş ve nedenleri sonuçları olan kurallardır.
İleride hukuk fakültesini bitirip bir ihtimal avukat olacaksınız.Ama tavsiyem ticaret yapmanız.
Bu arada birlikte çalıştığınız avukat açısından da cezai ve disiplin müeyyidesini gerektirecek beyanlarda bulunuyorsunuz.İyi avukat olmak ile iyi para kazanmak kavramları aynı şey değildir.
temyizler ve müvekkillerde sizin değildir.Avukatındır.
esrar kullanmaktan insanlar zaten tutuklanmaz.Sulh cezalık bir suçtur.Yanlışlık çok üst düzeyde olup basit bir itiraz ile serbest kalması çok normal olup hukuki başarı değildir.
Av.köylüoğlu'nu tanımadığınız ve duymadığınız belli oluyor.Kendince tevazü göstermiş.camiada üstadımız olarak bilinir.Sizden talepte bulunduğu husus ise mesleki anlamda tuzak olup gördüğüm o ki meseleyi anlamamışsınız.Habeas corpus ilkesi sizin söylediğiniz hususlar ile ilgisiz olup muhittin beyin uzmanlık alanıdır.ve bilmemeniz de son derece normaldir.avukat olunca bir çok kişi gibi ben de ondan öğrendim.Ve çokça kullandığım bir hukuk yoludur.Habeas corpus ilkesi kişi özgürlüğünün hakim teminatı altında olmasıdır.
Anayasa 19 maddede yer alan bu ilke eski CMUK 128 ve CMK 91/4 te düzenlenir.
Konuya ilişkin olarak mahkeme ve hakim kararları ise fazlaca yaygın olmayıp elinizde olduğunu da sanmıyorum.Bu konuda yazılmış tek makalede köylüoğlunun kendisine aittir.kendin tarzına göre sizi tevazuya davet etmiş.