Mesajı Okuyun
Old 17-01-2010, 18:06   #1
Konuk

Varsayılan Resmi Nikah Olmadan Birlikte Yaşama-Geçimsizlik--Ayrılık-Evlilik Dışı Doğan Çocuk

ben 18 yaşında bir genç kızım 2 yıl önce istemediğim ailemin zoruyla bir evlilik yaptım,evliliğim 8 ay sürdü bu sekız ay süre içerisinde tanımadığım insanla yaşayamacağımı anladım belki biraz cahilce gelebilir ama o zaman içerisinde ruhsal bunalımdaydım aklıma ilk gelen şeyi yapmayı düşündüm eşim her sabah işe giderken bu insandan nasıl ayrılabilirim diye defalarca düşündüm durdum en sonunda bi sabah yine eşim işe giderken ben aklıma koyduğum şeyi yaptım bir arkadaşımın yanına kaçtım akrabalarım var ama onlar ilk etapta ne gibi bir tepki verirler diye düşünerek onlara gitmedim ve eşimede bir mektup yazdım başkası tarafından kaçırıldığım süsü vererek evden kaçtım. 2 gün boyunca eşim ve ailesi beni istanbulda aradılar ve sonra bende bunu duydugumda arkadsımın da telkiniyle akrabalarıma gitmemi bu şekilde kaçmakla bişeyi çözemiyeciğimi söyledi bana bende istanbulda bulunan amcama gittim amcam eşimin ailesine haber vererek benim bulunduğumu ve onları beklediğini söyledi aynı gün içinde eşim ve yakınları geldi fazla uzatmıyım o gün eşim geldi ve ben ondan ayrılmak istediğimi amcama söledim amcamda onlara yaşadıklarımı aynen iletti iki aile bir araya geldi ben eşimle olan ilişkim tamamen bitti ve 2 gün sonra hamile olduğumu anladım bunu duyan amcam hemen eşimi aradı ve benim hamile oldugumu söledi amcam eşiminde düşüncelerini öğrenmek istedi doğrusu benim ailemde ayrılmamı istemiyorlardı o yüzden hemen eşimi aradı amcam eşimi arayıp benim hamile oldugumu ve ne olacagını sordu çocuğu aldırıp aldırmayacağını sordu eşim çocugu aldırmamı ikimiz içinde en iyisi bunun olacagını soledi bense doğurmaya kararlıydım vede çocugumu dogurdum bir oğlum oldum şimdi bense bu çocugu tek başıma büyütemiyeceğimi anladım vede eşimden bir hak talep edebilirmiyim diye size danışmak istedim beni bu konuda aydınlatırsanız beni çok mutlu edersiniz ne olur bana yardımcı olun bu arada eşimle olan evliliğimde resmi nikahım yoktu dini nikah vardı. sizleri bekliyor olacagım ... teşekkürler.