Mesajı Okuyun
Old 05-03-2007, 11:28   #77
avegunduz

Varsayılan Tbb Uyuyor!.....

Evet değerli meslektaşlarım. TBB' nin varlık nedeni nedir? Cevabı hiç düşündünüz mü? Ben düşündüm. Şöyle bir sonuca ulaştım. Bu kurumun varlık nedeni olsa olsa avukatlar arasında birlik oluşturmak, avukatların haklarını korumak ve geliştirmek, mesleğin saygınlığını korumak ve geliştirmek, bir sivil toplum kuruluşu olarak devlet yönetiminde söz sahibi olmaktır. Peki oluyor mu? Cevap basit. HAYIR.
Meslektaşlarım, bundan gayrı cmk ücretlerimizi sayın savcılarımız verecek. Hayırlı uğurlu olsun. Bu ülkenin ekonomisini çökertenler avukatlardır. Bunlara verilen paraların denetimini savcılık gibi çok önemli bir makamın yapması lazım ki her önüne gelen devleti söğüşlemesin. Gerçi bizim için önemli olan paranın zamanında elimize ulaşması. Paralarımız zamanında verilsin de kimin verdiği önemli değil.
Bir arkadaşımız yeni humk düzenlemesini hatırlatmış. Sağolsun. Bundan sonra kaybettiğimiz davalarda kusurumuz varsa bir takım ödemeler yapacakmışız. Yapalım. Peki bugüne kadar bir tutuklamanın haksız olduğunun anlaşılmasının ardından hangi hakim tazminata mahkum edildi ve ya devlet ne kadar tazminat ödedi bu tutuklama mağdurlarına. Efendim tutuklama yasal bir haksızlıktır; adaletin sağlanması uğruna bu gereklidir. Yasayla haksızlık getirmişler.
Hani biz antitezdik. Hani olmazsa olmazdık. Hani biz ne efendi ne de köleydik. Sevgili Molierac burası Türkiye... Öyle genel konuşmamalısın.
Bir düşünelim mecliste kaçtane avukat milletvekili var. Bu meslektaşlar avukatlar için ne yapıyorlar. Vekillik süreleri bitince avukatlığa devam etmeyecekler mi? Bu kendi dalını kesmek anlamına gelmiyor mu?
TBB artık uyansın. Haklarımızı alsın. Unutmayalım hak verilmez alınır.
Tüm meslektaşlarıma bubi tuzaklarına yakalanmadan bol kazançlı günler dilerim.