Mesajı Okuyun
Old 13-12-2010, 20:33   #21
Av. Aylin Kaya

Sayın meslektaşlarım isim vermiycem ama Ankara'ya komşu illerden birinde 2007 yılından beri süren davacı bayan vekili olarak girdiğim bir boşanma davam var, defalarca istememize rağmen hakim çocuklarla kişisel ilişkiyi ve nafaka hususunu 2 yıl sonra ara karara bağladı.Şu anda 18.celse ve tam 4 celsedir şehır dışına karar alabilmek için boşa gidip geliyorum.Mart gibi dosya tetkike alındı, mayıs da davalı vekilinin (bu arada davalı vekili sürekli mazeretli) beyanlarını bekledik,temmuzda hakim izinliydi,ekimde hakim bizim duruşma haftamız izin almış, bugün gittiğimde ise "dosyayı incelemedim" deyip yine duruşmayı başka güne attı, tepki verdiğimde ise "istediğin yere şikayet et" dedi.Yolu benim gibi Ankara'ya komşu ....Aile Mahkemesi'ne düşenler hakimin ve avukat meslektaşların Ankara'dakinden ne kadar farklı olduğunu göreceklerdir.Hatta bir celse hakim bana bile sormadan davalı vekilinin mazeretini işleme koymuş "saat 11 duruşmasına saat 2 de gircez avukat bey mazeret vermiş" dedi, ancak kabul etmeyip bağırıp çağırınca duruşmayı almak zorunda kaldı.Şikayet etmeyi düşünüyorum ancak verileri görünce halime üzüldüm Çünkü edindiğim bilgiye göre;

"Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü verilerine göre bir yıl içerisinde vatandaşlar, 4 bin 44 hakim ve savcıdan şikayetçi oldu. 2005 yılı içerisinde yapılan şikayetlerin istatistiksel değerlendirmesine göre, şikayetlerin 168'i hakkında disiplin ve kovuşturma başlatıldı. Vatandaşların dilekçeyle yaptıkları başvuruların bin 567'si hakkında işleme konulmaması, 1777 başvuru hakkında da işlem yapılmasına yer olmadığı kararı verildi"