Mesajı Okuyun
Old 23-05-2007, 13:23   #35
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan muratsadioğlu
Sayın Doğanel
Sonunda oldu galiba.Israrınıza daha fazla direnmenin anlamı yoktu.
Teşekkürler arkadaşım.

Sayın Sadioğlu,

Sizin alıntı yapmayı öğrenmeniz çok iyi olmuş. Çünkü genellikle forumlarda soru-cevap şeklinde katkıda bulunmaktasınız.

Ben de ufak bir yardımda bulunayım. Bir üyenin mesajının tamamına yanıt vermek isterseniz, o üyenin mesajının sağ altında "Yanıtlayın" butonu bulunmaktadır. O butona tıkladığınızda, üyenin mesajını yazacağınız bölümün hemen üstünde göreceksiniz. Mesajın bir bölümüne yanıt vereceksiniz, gereksiz bölümlerini silebilirsiniz. Böylece Sayın Admin'den benim yediğim fırçayı yemezsiniz.

Alıntı yapmayı öğrenmişsiniz ama, yeni okuyan üyeler için tekrar yazalım. Mesajın alıntı yapılacak kısmı tarandıktan sonra (O kısım mavi renge bürünecek), farenin sağ tuşuna basıyoruz. "Kopyala" yı tıklıyoruz. Sonra yukarıdaki "Konuşma Balonu"nu tıklıyoruz. Şöyle bir şey karşımıza çıkacak;

[quote] [/quote]

İki QUOTE'nin tam ortasına, farenin sağ tuşuna bastığımızda çıkan "Yapıştır"ı tıkladık mı, alıntı yaptığımız mesaj oraya kopyalanmaktadır.Yani şöyle;

Alıntı:
Yani şöyle;

Eğer mesajınızın içine birden fazla üyenin mesajından alıntı yapmak isterseniz, alıntı yaptığınız mesaj sahiplerinin ismini de yazmanızda fayda bulunmaktadır.

O zaman şöyle yapıyoruz. Yukarıdaki "Konuşma Balonu"na tıklıyoruz. Karşımıza şu şekilde bir şey çıkmaktadır:

[quote] [/quote]

Birinci QUOTE den sonra =işaretini ekleyerek, alıntı yaptığımız mesaj sahibinin nickini yazıyoruz. Yani şöyle;

[quote= Av.Suat Ergin] (Dikkat edin nick parantezin içinde kalacak)

Mesajdan alıntıyı daha önceden yapmış olduğumuz için, alıntının en son hali şöyle olacaktır:

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
alıntının en son hali şöyle olacaktır:

Umarım faydalı olmuştur.

Not: Daha önce değişik yöntem önermiş olanlar veya aynı yöntemi önermiş olanlar varsa da; alıntı yapmayı en son öğrenenlerden birisi olarak, anlatmayı gerekli gördüm. Çünkü yeni üyelerden çoğu hala alıntı yapmayı bilmemektedir. Misal:Sayın Olguner. O yüzden bu açıklamayı gerekli gördüm.

Saygılarımla