Mesajı Okuyun
Old 14-04-2010, 03:10   #5
angelll

Varsayılan 3.durum gelismeler : fiilen ayri resmen evli ama bosanma asamasinda bir evlilik

merhaba bu size yazdigim ucuncu msjim kullanici adiyla kayit olamadigim icin ayri basliklarda yazmak zorunda kaldigim icin oncelikle ozur dilerim.

1. durum esim ben turkiye disindayken yeni birini almasi bunun uzerine tazminat ve nafaka ve bosanmak istememem durumunda nekadar surecegiyle ilgili sorularimdi

2.durum bosanmadan bagimsiz olarak sizlere yonelttigim
imam nikah yapip ayni evde yasayan ciftlere hukuk tarafindan uygulanan bir yaptirim ceza var midir sorusuydu.

bunlardan ilk sorum cevaplandi.
su anda yeni bir gelisme var o da su ;

3.durum
sitenizde buldugum bir adresden dosya sorgulamasi yapdim ve bosanmak icin acilmis dava gordum asagida dosya numarasi bilgileri yer vs ile ilgili kisimlari silip diger bilgileri veriyorum:

Mahkeme ---Asliye Hukuk Mahkemesi
Dosya Yıl/No -----
Dosya Türü Hukuk Dava Dosyası
Açılış Tarihi 01/07/2009
Dosyanın Durumu Nihai karar verildi
Dava Türü Boşanma

Duruşma Listesi
Duruşma Günü Saati İşlem Sonuç
24/09/2009 --- Duruşma Duruşma yapıldı

burada anlamadigim sey esim bana bir dava olacagindan bahsetmisdi bu zamanlar icin ,fakat sonra iptal ettiigini soylemisdi zamaninda birde o zaman dosya numarasi vermisdi, vekaletimi verdigim avukat arasdirip suana kadar acilmis hic bir davanin olmadigini soylemisdi ayni zamanda esimde o davayi iptal ettigini bizzat kendide demisdi zaten ama ben bu sekilde olmadigini goruyorum.
benim burdan anladigim sey acilmis bir dava var durusma yapilmis nihai karar verilmis ama ne elimizde bir tebligat ne baska birsey var yukarida yazan seylerin aciklamasi nedir anlamadim.
ben her ihtimale karsi avukata vekalet vermisdim ben turkiyede olamam ve kendimi hazir hissettigim bir zamanda belki avukata tamam bosa beni diyebilirim diye dusunmusdum ,fakat dava acdirmamisdim ama anlasilan su ki benim bir baska avukat bulmam gerekiyor.

esim gecen gun msndee iki satir yazdi bosanmayacakmisin sen benim uc kurusumla gecinecek kadar gurursuz deilsin tarzinda parasinin cikmasindan duydugu korkudan dolayi yazdigi sacma sapan seyler var birde..
bi an sessizlesiyor kac aydir bosanmayla ilgili ses soluk yokdu ama simdi turkiye ev adresimi aldi tebligat yollayaacak tekrar dava acicakmis ,
bu sessizlikler neyin sessizliigi, yukarida yazilan seyler neler hic bilmiyorum..
ve gercekden aldigi kizda suanda hamileymis..

bana yardimci olursaniz inanin cok sevinirim ogrenciyim ve bu olaylar yuzunden okulum zaten yeterince geri kaldi ve suandada turkyeye gidip halledecek durumda deilim ama en yakin zamanda bir avukat bulup olmazsa konsoloslukdan vekaletimi verecegim digger avukatin vekaletini iptal ederek..
bu sure zarfinda yalniz birakmayip yardimci olursaniz inanin cok sevinirim,
simdiden cok tesekkur eder saygilarimi sunarim.