Mesajı Okuyun
Old 26-11-2009, 02:52   #1
Konuk

İnceleme Oğlumun Karaciğer Nakli

Merhabalar, öncelikle belirtmek isterim ki size yazacağım konuyu Avukata danıştım, ancak dava açmak için çok büyük paralar gerekiyor, ayrıca konunun xx (kapatıldı), adında bir kurum tarafından incelendiği ve bu kurumun mesleki kayırma yaptığı için, davayı kaybedeceğimizi söylediler. O zaman dava açmamızın bir anlamı kalmıyor; çünkü biz bu davayı, gerekirse evimizin eşyasını satıp açacağız. 27 Nisan 2009'da üşüten oğlum, sürekli hekiminin talimatıyla ilk defa bir takım ilaçlar kullandı, 15 gün sonra şiddetli karın ağrısı,takip eden günlerde ateş nedeni ile doktorunun talimatıyla yine aynı ilaçları kullandı. 17 Mayıs 2009'da turuncu idrarla yapılan tahlillerde(+2 billurubin)ve nihayet 19 Mayısta kan tahlilleri sonucunda ALT-AST iki binlere dayanmıştı. 21 Mayıs'ta, özelde başlayan ve resmi kurumda devam eden tahliller ve olası hastalıklar defalarca araştırıldı,hepsi negatif çıktı. "Oğlumda, virüs, bakteri ve herhangi bir karaciğer hastalığı bulunamamıştı". Ben Resmi Kurumdaki Prof. Doktora ve uzmanlığını yapmakta olan hekimlere oğlumun Nisan ayının son günlerinde ve 21 Mayısa kadar kullandığı ilaçları yazılı olarak sundum ve "hepatoksik etkileri" olduğu yazıyor dedim, ancak doz aşımı olmadığını ve ilaç hepatitinin olmadığını söylediler. Ve maalesef araştırıp bulamadıkları virüs nedeniyle, oğlum hastaneye yatırılmadı, elektirolit kaybı yok diye serum dahi takılmadı. 28 Mayıs a kadar evimizde bekledik ve aynı gün oğlumun ağzındaki kanamalar nedeniyle (yine hocamızın "muayenehanesine" gittik), ve ilaç tedavisine başlandı ama virüs olasılığı nedeniyle Çocuk Acil de takip edildik. Maalesef 6(altı) gün sora, o güne kadar normal olan Amonyak yükseldi ve oğlum Amonyak Komasına girdi, ve Pediatri servisine yatışımızı yaptılar. Organ Nakli Ünitesinden hocamız gelip oğlumu gördü ve "Fulminant Hepatit" tanısıyla oğlumu nakile hazırladı, 10 Haziran daki nakil ameliyatına kadar, oğlum, 3 defa Plazma Ferez ve son gün Hemodiyalize girdi, evet artık son saatleri idi, eşime nakil için hazır olması söylenmişti ki mucize kadavra çıktı. Organ Nakli ekibine canımı verebilirim ama ne için? Henüz 5(beş) yaşında bile olmayan oğlum, bulunamayan virüs için, ilaç hepatiti dikkate bile alınmadığı için, bundan sonra ne kadar yaşarsa, ilaca ve hastahaneye bağımlı ve yarım bir insan haline getirildi. Ayrıca ameliyattan birkaç saat sonra, organ naklini teşvik amacıyla, yapılan röpörtajda; kamera çekimleri makaslanıp, söylediklerimin anlamı degiştirildi ve gazetelerde çıkan resmimizin altında, benim söylemediğim cümleler yer aldı... Anlatacaklarım en kısa haliyle bunlardan ibarettir. Benimki ana yüreği dediklerinden, yazımı yayınlamanız önemli degil, önemli olan bilmeniz. Ben Tıp Uzmanı degilim, ama aylardır araştırıyorum ve oğlumun hiç uğruna öldürülüşüne defalarca tanık oluyorum ve çaresizliğimin beni öldüreceğini biliyorum. Yavrumda bende artık kekeme insanlarız, oğlumun psikolojik gelişimi benim için çok önemli idi ama artık öyle değişti ve öfke küpü oldu ki oğlumdan korkuyorum... Teşekkür ederim,