Mesajı Okuyun
Old 01-05-2014, 10:41   #2
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba ben 30 yaşındayım çocukluğumdan beri büyük tuvaletimi altıma kaçırma hastalığım var utancımdan doktora muayene olmaya gidemiyorum ve halen askerliğimi yapamadım zaten bu şekilde askere gitmemde imkansız ben büyük tuvaletimi kaçırmam nedeni ile askerlikten çürük raporu alabilirmiyim illa heyetemi girmem lazım yoksa gatada bir genel cerrahi doktoruna muayene olmam yeterli olurmu ayrıca bu sebepten alacağım çürük raporu sicilime işlermi memurum yardımcı olursanız minettar kalırım
Öncelikle acil şifalar dilerim..

Utanılacak bir durumunuz -aslında siz de biliyorsunuz ki- yok. Zira bu durum, isteminiz dışında gerçekleşen ve tedavi gerektiren bir rahatsızlık..

İzlemeniz gereken yol şudur: Askerlik şubesine müracaat ederek iki hekimden oluşan askerlik heyetine muayene olduktan sonra asker hastanesine sevk edilmeniz gerekli görülürse, yapılacak tetkikler sonucunda askerliğe elverişli olmadığınızın tespitiyle birlikte askerlikten muaf olursunuz.

Kanaatimce rahatsızlığınız askere alınmanızdan önce tedaviyle çözülebilecek değil ise, askerliğe elverişli olmadığınıza dair rapor verilecektir.

Saygılarımla..