Mesajı Okuyun
Old 05-07-2013, 14:25   #1
stajyerav

Varsayılan Müvekkilden alınan paranın sekretere teslim edilmesi ve sekreterin parayı almadım demesi halinde ne yapabilirim?

Meslektaşlarım ben yeni avukat oldum. Mesleğe bir avukatın yanında başladım. Ancak bu avukat ve yanındaki sekreter resmen dolandırıcı çıktı ve benim başımı yakacaklar. Büroda mali konularda hiç bir düzen yoktu. Patron ve sekreterin olmadığı bir gün ben müvekkilin birinden gelen parayı aldım. Gerekli masrafların yapılması için sekretere teslim ettim nitekim kasa defterini sekreter tutuyordu. Müvekkilin parasının bir kısmını mahkemeye yatırmış geri kalanı avukatlık ücreti olarak bizde kalsın dediler ikisi de. Ben sesimi çıkarmadım. Avukatlık ücreti olarak ücreti olarak bizde kaldığından dolayı para başka yerlerdeki masraflar için harcandı. Ama yine sekreter yaptı. Ben müdahale etmedim. Daha sonraki bir tarihte mahkeme kalemi patron ile konuşmuş para eksik yatırılmış denilmiş. Sekreter hemen geri aradı bizim bir miktar daha yatırmamız gerekiyormuş. Sekreter müvekkilden tekrar para istedi. Yine kimse yoktu büroda parayı ben aldım. Ama parayı sekretere verdim. Sonra ben bürodan ayrıldım sekreterde ayrıldı. Müvekkil ben size para verdim neden yatırmadınız diye soruyor bende muhatap olarak patronu gösteriyorum. Ama adam parayı direk bana verdiği için beni suçluyor hakkında şikayette bulunacağım diyor. Ben adama makbuz kesmedim ama dosyasının içine masraf geldi diye yazmıştım. Sekreter parayı benden aldığı halde almadım diyormuş. Patron ise ben para geldiğini görmedim diyormuş. Ben şimdi çıkmazdayım ne yapacağımı bilmiyorum. Gerçekten çok bunalmış durumdayım meslektaşlarım olarak şimdi ne yapmamı önerirsiniz?