Mesajı Okuyun
Old 28-08-2015, 18:02   #1
Konuk

Soru Çocugum Türkiye'de güvende mi?

Iyigünler size birsey danismak istiyorum ben esim ve 3 cocugum almanyada yasiyorduk buyuk oglumu bir tokat yuzunden jugendamt (genclik dairesi) el koydu hatta diger cocuklarimida aldilar ama yabanci aileye vermediler kayinvalideme verdiler 3 ay kadar onlarda kaldi sonra izine turkiyeye geldik biz dönmedik cocuklarimla turkiyede yasamaya karar verdik ama buyuk oglum ozaman daha kucuktu ve kayinvaldemde cocugun beynini yikayarak cocugu aldi diger 2 cocugumla ben turkiyede kaldim 5 yil gecti buyuk oglum her sene babanesinle izine gelip gitti bu son gelisinde dönmek isetmedgini söledi bizde istemiyoruz ayri yasamayi artik kayinvalidem olmaz etmez basimiz belaya girer diye bizi korkutuyor biz kayinvalidemlerede pek guvenmiyoruz gecmis dönemleden baska nedenlerden dolayi cocugun orda olmasini istemesi kendi cikarina cünkü parasini kullaniyor ve dedesi cocugumu kemerle dövmus ben bunalri bilip tekrar onlarla gondermek istemiyorum. bu arada 3 cocugumda turkiyede benim velayetimde daha dogduklari gibi onlara türk kimligi cikarmistim. size sorum su almanyadan genclik dairesinden turkiyeye gelip cocugumu alirlarmi? gunlerdir bu dusunce yuzunden uyuyamiyorum artik cocuklarimla eksiksik huzur icinde yasamak istiyorum lütfen bana cevap verin akil verin ne yapabilirim?