Mesajı Okuyun
Old 13-09-2002, 10:19   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Varsayılan Paradoks-Bilmece-Bulmaca=Türkiye'de Demokrasi!

Sayın Ahu,

Tespitlerinde haklısın. Mevcut ve doğru olan tespitinize bir de tersten yaklaşalım:

Demokrasiyi tabana yayalım, yani Parti Genel Merkezi İl ve İlçe teşkilatlarının belirlediği adayları Meclise göndersin diyelim..Önseçim olsun!

İşin gerçeğini bilmek lazım, ben bilmiyordum araştırdım,öğrendim..

İl ve İlçe teşkilatlarında bulunan yönetim kurulu üyeleri - delegeler teşkilata hakim bir yada bir kaç kişinin yakın adamı, neredeyse çalışanı durumunda... bağımsız ve özgür irade taşıyamayan kişilerden müteşekkil bir heyet... bu kişiler, patronları ne derse ona biat ediyor! yani seçilecek kişiler bir yada iki kişinin dudakları arasındadır.. Parti Genel Merkezleri olayı bildiğinden neredeyse hiç bir ilde teşkilat adaylarına itibar etmiyor, kendisi belirliyor bu nedenle hatalar da olabiliyor!

Bu yaklaşım ve gerçek ortada iken demokrasi, biz halka nasıl indirgenecektir? Mümkün müdür bu?

Çözüm: Partiye üye olan herkesin aday belirlemede etkin olması yani oy kullanabilmesindedir.. başka yolu yok bunun.. ama ülkemizdeki sistem buna engeldir... ayrıca özellikle küçük illerde
akil adamlar heyeti oluşturulmalıdır ve bu heyet hizmete odaklanmış insanlardan oluşturulmalı ve aktif baskı grubu çıkarılmalıdır..

Olmuyorsa, olmalıdır !!!

Saygılarımla..

Av. Mehmet Saim Tikici