Mesajı Okuyun
Old 13-06-2013, 11:12   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
davayı temyiz nasıl oluyor davadan vazgeçmek istiyorum.vaz geçersen dava ettiğim konuları yine kullana bilirmiyim yoksa feragatı geri alabilirmiyim.bunun için ne yapmam gerekiyor kaynanamla aynı evde oturuyorum eşim yine hakaret etti bunları yine dava konusu yapabilirmiyim benim korkum ikinci kez davadan vazgeçtiğim için hakim benim isteğimi kabul etmezse şimdiden cevabınız için teşekkürler
Davadan feragat ettiyseniz artık davanın devamını sağlamak mümkün değildir. Fergatiniz hata, hile gibi irade sakatlığına dayanıyorsa bunun için ayrı bir dav açarak feragatin geçersizliği ileri sürülebilir. Lehe karar alınırsa yargılamanın yenilenmesi yoluna gidilebilir. Yargıtayda temyiz ile de ileri sürülebilir ancak sonuç değişmeyebilecektir..

Ayrıca bunlar uzun hukuki süreçler olacaktır.

Bunun yerine yeni boşanma sebepleri ile yeni boşanma davası açabilirsiniz. Kimse açtığı davayı takibe zorlanamaz. Hakıl olsanız bile kimse size neden boşanmıyorsun diyemez.

Fergat ettiğniiz eski olaylara dayanamazsınız ama yeni vakıalara dayanarak yeniden boşanma veya ayrılık davası açmanız mümkündür.

Kahdem adına teşekkür ederiz.

Saygılar,