Mesajı Okuyun
Old 28-08-2007, 21:13   #1
eliferdogan

Varsayılan Topluluk sigortası

Merhabalar,
Burada kısa bir süre önce yaşadığımı olayı anlatmak ve önerilerinizi almak istiyorum. Ben yaklaşık iki yıllık avukatım ve bunun büyük bir kısmında SSK'lı olarak çalıştım. Şimdi başka bir baroya naklimi aldırmaya çalışıyorum. Benden tüm SSK ve aidat borçlarımı ödememi ve ondan sonra başvurmamı istediler. bir kaç aylık topluluk sigortası prim borcum olduğu için SSK bölge müdürlüğüne gittiğimde şokla karşılaştım. Çünkü SSK'lı olarak çalıştığım dönemde de topluluk sigortası borcu tahakkuk ettirildiğini ve bunu ödemem gerektiğini öğrendim. Bana avukatlığa başladığım dönemden itibaren işletilmiş prim borcu ve faizleri çıkarıldı. Neticede 3.000.YTL'ye yakın bir borç ödedim. Şimdi sormak istediğim şu SSK'lı çalışılan dönemde ayrıca topluluk sigortası işletilmesi uygun mudur? Bu durumda ben 2 yıl çalışıp 4 yıl üzerinden prim ödedim. Bununla ilgili olarak yasal yollara başvurup hakkımı aramayı düşünüyorum. SSK'lı arkadaşlara da uyarım topluluk sigortası borçlarını araştırmaları benim canım yandı bari siz yanmayın.