Mesajı Okuyun
Old 04-06-2010, 12:43   #19
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan persona
Ayrıca, Hakimlerimizin verdikleri kararları eleştirirken Biraz da Avukatların dilekçelerine baksak mı acaba ??? Bazen öyle dilekçeler geçiyor ki elime gerçekten üzülüyorum halimizden...

Bu tespitinize kesinlikle katılıyorum. Mesajımdaki "vasıfsız dilekçeler" den kasdım da buydu. Kesinlikle bizlerin de eleştirilmesi gereken çok yanı var ancak bu tamamen ayrı ve çok da kapsamlı bir konu. Bizler yerden yere vurulmaya alışık bir mesleğin mensubuyuz ; bu nedenle eleştiriye de alışığız.

Söylediğiniz gibi bazen öyle dilekçelerle karşılaşıyoruz ki kurulan cümleden anlam çıkarmak mümkün değil. Ben bazı meslektaşlarımızın bunu bilinçli olarak yaptığını bile düşünebiliyorum zaman zaman. Öyle bir dilekçe geliyor ki elinize cevap verebilmek mümkün değil... Sanki özellikle cevap veremeyelim diye yazılmış!

Kişisel kanaatim özellikle benim neslimin ve daha yeni nesillerin en basit konuyu çözüme ulaştırmaya çalışırken dahi kendini zorlayıp araştırmak yerine hazır lokma cevaplar araması. Çaba gösterip daha sonra farklı fikirlere başvurulacağına, hiçbir şey yapmadan ve bir görüş oluşturmadan birilerinin göstereceği hazır sonuç bekleniyor.