Mesajı Okuyun
Old 04-09-2008, 20:37   #154
peremoglu

Varsayılan ...

av. lale hanım
öncelikle yapmış olduğunuz mesleğe (hakimlik mesleğine) saygım sonsuz! kuşkusuz sizin olaya vakıflığınız, bilgi birikiminiz en önemlisi tecrübeniz benden kat kat fazladır.
ancak bu konuda bir iibfli olarak konuyla ilgili olduğum için yazdıklarınız hakkında bazı düşüncelerimi ifade etmek isterim.
öncelikle yaşadığınız olayın bu tartışmayla alakasını anlayamadım. daha doğrusu anladığım şeyi kastedmediğinizi düşündüğüm için belkide şuan bocalıyorum. benim sizin bu olayı burda bukonuda anlatmanızla varmaya çalıştığınız yer konusunda düşündüğüm şey şudur ki, hukuk fakültesi mezunu bir idari hakim bu gibi durumlarda daha titizdir bu tarz sorunlara mahal vermez ünformalı üniformasız ayrımı yapmaz sorun yaratmaz! benim anladığım budur. eğer yanlış anladıysam beni düzeltin lütfen!
eğer ki kasteddiğiniz şey farklı bişey değilse; kanımca burdaki olay hakimin vazifesiyle alakalı olmaktan çok onun şahsıyla davranış şekliyle alakalıdır. ve sizin yaşadığınız olaya benzer hatta daha uç örnekler adli mahkelerde yaşanıyor. bence verdiğiniz olay bu tartışma için faydalı aydınlatıcı bir bilgi değildir. bu olay sadece sizin iibfli yada siyasalcı hakimlere bakış açınızı belirlemede bir etkendir.
saygılarımla... [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/SONERZ%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]