Mesajı Okuyun
Old 27-12-2008, 23:23   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
bu durumda ben delil olarak göstereceğim telefon kayıtlarını, tehtid mesajlarını, uğradıgım haksızlığa karşı göstereceğim şahitleri göstermek istiyorum. bu celbe 10 gün içerisinde cevap hakkı verilmiştir. Bu hakkımı kullanmak istiyorum. bunu ne şekilde nereye başvurarak yapabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Sayın Katılımcı;

Elinize geçen tebligatta davanın hangi aile mahkemesinde açıldığı ve hangi dosya numarası üzerinden yürüdüğü açıkça yazılıdır.10 günlük süre tebligatın elinize geçmesinden itibaren başlar.

Siz, davaya ilişkin beyan, iddia ve delillerinizi yazılı olarak belirtilen mahkemeye ve dosya numarasına vereceksiniz.Açılan davada asıl KSURUN eşinizde olduğunu kanıtlayacaksınız.

Her şeyden önce, haklarınızın çeşitli olduğunu ve bunlara eksiksiz ve zaman kaybına uğuramadan ulaşabilmek için AVUKAT desteği almanızın YARARINIZA olduğunu hatırlatırız.

Size karşı açılmış olan davada, nafaka, maddi ve manevi tazminat taleplerinde bulunulabilir.

Sayın Katılımcı, eğer maddi durumunuz elverişsiz ise, bu davanın takibinde ücretsiz olarak avukat hizmetinden yararlanabilirsiniz.Bulunduğunuz yer il barosundan tarafınıza AVUKAT tayin edilmesini isteyiniz.

Hukukta ayrıntılar ve usul önemlidir.Adli yardım alınız.

Saygılarımızla.