Mesajı Okuyun
Old 27-12-2008, 23:10   #1
Aldatılan,terkedilen eş

Varsayılan Aldatıldım, Evden Kovuldum, Hakkımı nasıl ararım?

Yaklaşık 2 ay önce eşimin komşumla birlikteliğinin oldugunu telefonundaki mesaj kayıtlarından öğrendim.Evliliğimizin son zamanlarında zaten şiddetli geçimsizliğimiz vardı. Evliliğimizin ilk anından beri sorumluluk sahibi bir koca olmadıgından ev giderlerimizi çocugumuzun ihtiyaçlarını karşılayamadıgı için zaman zaman annemlerde kaldıgım günlerim oldu. Bu aldatma olayını öğrendiğimde eşim başka kadınlarla ilişkisinin oldugunuda itiraf etti. Yüksek tansiyonlu bir tartışma sonrası benim aileme telefon açmak suretiyle beni ailemin yanına gönderdi. O geceki sert tavırlarından dolayı korkup ailemle gitmeyi uygun gördüm ki daha öncede bu tür şişdetli tartışmaları sineye çekmişliğim var. sonrasında telefonla boşanmak istediğini mahkemeye verdiğini söyledi. Ben buna karşın nafaka davası açmayı uygun görüp nafaka davası açtım. 3 gün önce bana boşanma davasının celbi geldi. Suçlamalarda 3 yıldır kadınlık görevlerimi yapmadığımı, aile birliğinin yüklediği görevleri yapmadıgımı, ağır hakaretler ve iftiralarda bulundugumu,bedualar ettiğimi iddia ederek evliliğimizin çekilmez bir hal aldıgından dolayı mahkemeye dava açmış.bu durumda ben delil olarak göstereceğim telefon kayıtlarını, tehtid mesajlarını, uğradıgım haksızlığa karşı göstereceğim şahitleri göstermek istiyorum. bu celbe 10 gün içerisinde cevap hakkı verilmiştir. Bu hakkımı kullanmak istiyorum. bunu ne şekilde nereye başvurarak yapabileceğim konusunda yardımcı olursanız sevinirim.