Mesajı Okuyun
Old 28-08-2009, 23:48   #9
fidel kadastro

Alıntı:
Yazan Av. Çetin
Değerli site sakinleri başımızdan geçen bir olay için görüşlerinize ihtiyacım var.

İnternette faaliyet gösteren bir hukuk sitesine üyeydik, bu hukuk sitesinde benimle beraber birkaç arkadaşımız hakkında iftiralarda bulunuldu, yalan asılsız iddialarda bulunuldu, bunları yapanlar ve site aleyhine Cumhuriyet savcısına suç duyurunda bulunduk, savcı beyin odasından söz konusu iftiraları ve hakaretleri göstermemize rağmen, suçlayacak birini bulamadığından sanıyorum, takipsizlik kararını verdi, ağır ceza mahkemesine itiraz ettik, dosya hala orada...

Diyelim ki, bu sitede –olmazda - yöneticilerden biri bana hakaret etti, bu durumda ben yasal yollara başvuramayacak mıyım?

Bu kişinin admin (üstünüze alınmayın üstadım) olduğunu düşünürsek yani adı sanı belli olmayan biri bunu yaparsa, savcı bilinmeyen biri olduğu için takipsizlik kararı verebilir mi? En azından siteye bir ceza verilemez mi?

Asıl sorum şu, iftira ettikleri için kaydımızın silinmesini istedik ve tüm yazılarımızın da silinmesini istedik. Üyelikten ihraç ettiler (aslında biz silin dedik ama kovmuş gibi yaptılar) ancak yazılarımız hala orda duruyor bizim o siteye sayısızca emeğimiz var ve tüm yazılarımız hala sitede yayınlanmakta, mesela bir arkadaşımın kendisine ait sayısızca makalesi duruyor orada, en azından onların hala yayınlanması bizim için telif hakkı doğurmaz mı?

Konunun başka mecralara çekilmeyeceğini umut ederek, görüş ve önerilerinizi bekliyorum…

Sayın Avukat Çetin,

İtirazınız nasıl sonuçlandı? Savcılığın takipsizlik kararının gerekçesi neydi?

Teşekkürler. Saygılar.