Mesajı Okuyun
Old 29-04-2010, 15:52   #5
av.rahsan

Şenel Bey cevaplarınız için teşekkür ederim. Ancak şöyle bir durum söz konusu: ihtarnameye vaktinde cevap verme şansını kaybettik, çünkü zaten dava açıldı ve ihtiyati tedbir kararıyla takip geçici olarak durduruldu. Ayın 5'in de de duruşması var.Konu şu ki; o ödemelerin başka senetlerden kaynaklandığını ispat edecek şansım yok çünkü senetleri vermiş müvekkilim. Yani müvekkil bana danışmadan ihtarnamenin hemen ardından önce ki senetler nasılsa ödendi, başım derde girmesin deyip o senetleri vermiş borçluya. Tabii borçlunun böyle kötü niyetli davranacağını tahmin edememiş. İşte mevzuda burada zaten, müvekkil evini, arabasını bile satmak zorunda kaldı dava konusu olan senet ödenmediği için. Borçlu diğer senetlerin ödemesini gösteriyor ödedim diye ama söz konusu olan senet aslında ödenmedi ve müvekkilim cidden çok zor durumda, tüm bu karışıklıkta nasıl bir yol izleyeceğimi artık bende şaşırmış durumdayım.Bu nedenle belgelerle ispat şansım olmadığından dolayı başka ne yapabilirim nasıl bir yol izleyebilirim sizin bir fikriniz var mı? Bana bir şeyler önerebilirmisiniz? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.