Mesajı Okuyun
Old 02-02-2012, 11:54   #10
oeroglu

Bunlar yine avukatlık mesleğinin iyi günleri...

son beş yıl içinde o kadar çok hukuk fakültesi açıldı ki bir çoğusu mezun vermedi, ve hatta bir kısmı daha öğrenci bile almadı...

3 sene öncesine kadar konya'da sadece bir hukuk fakültesi(selçuk hukuk) varken, şimdi üç tane olduğunu,(+ mevlana hukuk, +kto hukuk) seneye bir tanesinin daha(konya üniversitesi) açılması için planlar yapıldığını, ve bu sayının dörde yükseleceğini...

3 sene öncesine kadar gaziantepte bir hukuk fakültesi yokken şu anda gaziantepte(gaziantep üni, gazikent üni, zirve üni hukuk fakülteleri) üç tane halihazırda öğrenci okutan hukuk fakültesinin olduğunu, kilis yedi aralık üniversitesinde de yakında kurulacağını...

2003 senesinde ben hukuk fakültesine girerken kayseri'de hiç hukuk fakültesi yokken, şimdi halihazırda öğrenci alan iki (erciyes, melikşah üni,) üniversitye olduğunu..

5 sene öncesine kadar bursa civarında bir hukuk fakültesi yokken, şimdi bursa'da bir, yalova'da bir hukuk fakültesi olduğunu....

antalya'da yanlızca bir tane hukuk fakültesi varken şu anda yeni açılan, ve daha öğrenci almaya bile başlamamış iki vakıf üniversitesi (uluslararası antalya üniversitesi hukuk fakültesi, alanya hamdullah emin paşa üniversitesi hukuk fakültesi) daha açıldığını....

(istanbulda her mahallede açılan ve her biri hukuk fakültesi barındıran vakıf üni lerine girmiyorum bile....)

göz önünde bulundurarak..;

tezinize katılıyorum, evet bu şartlar altında serbest avukatlığa başlamak pek mantıklı gözükmüyor, ama kpss de iyi puan yaparsan güzel bir kurum avukatlığına yerleşir, iyi de para alırsın...