Mesajı Okuyun
Old 10-02-2012, 14:10   #463
hukukav

Alıntı:
Yazan Av. Engin EKİCİ
Sayın Meslektaşım;

Hukuka aykırı bir uygulamaya itiraz etme konusunda "destek olamayacağınızı" ifade etmiş olmanızdan yola çıkarak eşiği geçip geçmediğiniz konusunda yapmış olduğum tespitte hata etmediğimi görüyorum ancak bir meslektaşımla girmiş olduğum fikri ayrışmadan kaynaklı tartışmada rencide edici bir tarzdan bilhassa kaçındığımı ifade etmek isterim.

Sadece x-ray cihazı uygulamasına karşı çıkıp diğer hususlarda tepkisiz kalan meslektaşımız/meslektaşlarımız da (belki ben) olabilir. Ancak başlı başına bu durum, bir yanlışlığa karşı çıkmamanın gerekçesi olmamalıdır.

Saygılarımla..

Sayın Meslektaşım,
Burada özne
"Takip personelinden farksız kılıkla adliyeye gelip, sosyal saygınlığını icra dairelerinde ya da kalemlerde ablacım-abicim şekli ciddiyetten uzak tavırlara kurban eden, duruşmalarda el pençe divan durarak her türlü hakaretamiz söze boyun eğen, kendini ve giydiğini cübbesini ezdiren meslektaşlar" bakınız devamında;
"iş adliye kapısından girerken çantasını x-ray e koyup koymama mücadelesine ne yazık ki destek olamıyorum".

Avukata yaraşır şekilde kılıkla adliyeye geldiğim, ablacım-abicim şeklinde ciddiyetsiz hitaplarda bulunmadığım, el-pençe-divan durmadığım, özetle cübbemi ezdirmediğim için, eşiğin çok gerisindeyim .
Sözüm, mesleğinin gerektirdiği halde olmayıp da, konu x-ray'e gelince, "ben avukatım" diyenlere.
Heralde kurduğum uzun cümlede, tarafınızca başına değil de sonuna dikkat etmeniz neticesinde ifademi yanlış anlamanız söz konusu.
Neyse, netice itibariyle avukatlığın saygın bir meslek olduğu, bu sebeple de a'dan z'ye özen gösterilmesi konusunda hemfikirsek, anakonuyu aşarak uzayıp giden "eşik" meselesini, yaptığım açıklamayla sonlandırdığımı düşünüyorum.

İyi Çalışmalar dilerim.