Mesajı Okuyun
Old 02-08-2007, 09:41   #29
üye18337

Alıntı:
Yazan calikusu_kamuran
Özür dilerim ben hiç bir şey anlamamaya başladım. Ne isteniyor? Karı kocadan ne ister? Artık anlamamaya başladım. Kolay bir boşanma isteniyor, ama boş ol demek yetmesin deniyor, bu nasıl çelişkidir artık anlamıyorum...
.......
Bu arada bir avukatın boşanma davasını noterlere, idari makamlara vermek istemesini anlayamıyorum, para kazanmak istenmiyor mu bu işten. Bırakalım tarafları, avukatlık mesleği şekilde kalmasın.

En açık ve net söylemle BOŞANMA DAVALARINDAKİ KİRLİLİKtir istenmeyen. Başlıkta "Boşanma Davası Neden Var?" dye sorarken varlığını değil varlık nedenini sorgulamak istedim. Yani "Neden var? Hiç olmasın" DEĞİL "Neden var? Hangi amaç için?" anlamında bir soruydu.

Para kazanmayı hepimiz istiyoruz ancak danışıklı dövüşlerden hakaret ve aşağılamalardan, yalan ve iftiralardan değil. Bu düzendeki bir boşanma davası:

H: Neden Boşanmak istiyorsun?
D: Hakim bey bu adam bana ... dedi.
H: Sen de boşanmak istiyormusun?
D: Evet hakim bey zaten bunda ... hastalığı var bana kadınlık yapamıyor.

İstenen düzendeki bir boşanma davası:

H: Kazanılmış malların şu şekilde dağıtımına, çocukların velayetinin şu tarafa verilmesine, evlilik nedeniyle işini bırakan eş için şu kadar tazminat verilmesine... vs.

Dilerim "Ne isteniyor?" sorunuza cevap olmuştur. Şahsi meseleleri onur kırıcı bir biçimde ortaya dökmekten çok hakların dağıtımında görev alsak mesleğimizin onuruna daha çok yakışmaz mı?