Mesajı Okuyun
Old 22-02-2007, 11:21   #28
sahinaydın

Sayın Hekimbaşı;
Alıntı:
Hukuk eğitimi almadığım için beni dinlemek istemediğinize göre de, çekilmem gerekiyor

Asıl latife olan söylemlerimiz üzerine bu konuda bir daha yazmayacağınızı söylemenizdir.
Sorgulama faaliyetimizi takdir etmeniz bunun açık göstergesi; Çünkü sorgulayan insanlar
fikir ayrılıklarına daha çok düşer ve tartışma da muhakkak olur. Ancak bu tartışmanın faydalı
olması ve olumlu bir sonuca, fikir birliğine ulaşılması terk edişle olmaz, olmamalı!

Değerli öğrenci arkadaşım (ki sınıf arkadaşım olsun isterdimJ) Oğuzhan ile de aynı temelde
düşünüyor olmamıza rağmen soğuk savaşımız ısınmış olacak ki;
Alıntı:
Ayrıca "ne için okuyoruz" diye sorduğunuz sorduğunun cevabını vereyim.Hukuku öğrenmek ve mantığını kavramak için okuyoruz.Sayın Şahinaydın'a kesinlikle katılmıyorum ancak bununla beraber hukuk fakültesine devamın zorunluluğuna da katılmıyorum.

demiş.
Halbuki ikimizin de ortak düşüncesi öğrencinin ilk ve en önemli yükümlülüğü okula devam
(mecburiyeti olmasa dahi) etmesidir. Aksi davranışlar, eğitimcilere, diğer sınıf arkadaşlarımıza
ve bu sıralarda olmak isteyen nice parlak beyinlere haksızlık olur. (hak verirseniz meşru sebepleri istisna
tutmak istiyorum-ben gibi:P-)

Sayın Demirel’e de sorularımızdaki nitelik ve isabeti tespit ettiği için teşekkür ediyorum.
Olması gerekenle, olan arasındaki tezatlıkları vurgulayışımız, savunduğumuz fikirleri değiştirmez
ve fikir niteliğini haiz olmayan ahlaksız davranış modellerini desteklemez.