Mesajı Okuyun
Old 10-04-2008, 14:41   #3
Av. Reşit Altunışık

Değerli meslektaşım,anlattıklarınız doğrultusunda bana en olması ihtimal dışı gelen husus(elbette ki yazdıklarınız doğrudur ) her ne surette olursa olsun aracın rehin dolayısıyla kredi borcu kapanmadan rehnin kaldırılması.Böyle bir durumda ister özel ister devlet bankası olsun o şubedeki başta müdür olmak üzere tüm ilgililer banka müfettişlerine bu durumun gerekçesini açıklayamaz ve muhtemelen cezalandırılırlar.Ayrıca 6-7 ay boyunca bankanın tahsilata yönelik bir girişimde bulunmaması da çok ilginç.Normal koşullarda üst üste iki bilemediniz üç ay kredi ödemesini geciktirirseniz takibe düşüyorsunuz ve en az 100 defa telefonla irtibata geçmiş oluyorlar sizinle. Ancak yasa maddesini tam olarak hatırlamakla beraber menkul rehniyle teminat altına alınan alacak miktarı baki kalmak kaydıyla rehin kaldırılabilir diye biliyorum.Ama yukarıda da izah ettiğim gibi bunun bir bankada gerçekleşmesi olasılık dışı geliyor bana.Size önerebileceğim yöntem belki sonuç almanız zaman alabilir ama ilgili bankanın teftiş kuruluna olayın safahatini ayrıntılı bir şekilde ve belgelerle anlatan bir dilekçe yazmanız cezai başvuru olarak da dolandırıcılık şikayetinde bulunmanız(hem vekalet verilen şahıs hem de bankada kredi ile ilgili yetkililer ve müdür hakkında )