Mesajı Okuyun
Old 07-06-2020, 16:41   #1
Konuk Canan

Varsayılan eşim beni evden kovuyor..

47 yaşında 13 yıllık flört dönemi sonrası 12 yıllık evliliği ve 3 çocuk sahibi(en büyüğü 10 yaşında) olan bir çiftiz.Yıllardır eşimden psikolojik,ekonomik ve cinsel şiddet görüyorum.Sık sık sebepsiz bir tartışma ortamı yaratıp bana her türlü hakarette ve tehditte bulunuyor.son birkaç yıldır beni evden kovmakla;çocuklarımı bana vermemekle;hatta çocuklarımı alırsam beni öldürmekle tehdit ediyor.Eşimin işi,konumu,mevkisi ve geliri çok çok iyi durumda..evliliğimiz süresince aldığı gayrimenkulleri kardeşinin üzerine yaptı.çok iyi bir geliri olduğu halde eve harçlık bile bırakmıyor;bunu kendine söylediğimde 'benden bu kadar,çalış,kendin kazan kendin harca' diyor..şu an benim herhangi bir maddi gelirim ve dayanağım yok.Beni evden kovma hakkı var mı?Çocuklarımı alma hakkı var mı?Benim evlilik içinde anne ve eş olarak herhangi bir kusurum yok.Artık cinsel anlamda kendisine yetmediğimi,tek sebebin bu olduğunu ve başka bir evlilik yapmak istediğini bana küfür,hakaret ve tehdit ederek söylüyor.nasıl bir yol izlemeliyim?Benim haklarım nedir?