Mesajı Okuyun
Old 19-07-2008, 19:56   #109
ases_34

polis unutulduğu bir toplumda nekadar basarılı olabilirki tartışılır.gecen gün bir devlet kurumuna girecektim yalnıs kapıya yönelmişim küçük 5-6 yaslarından bir çocuk cam arkasından bana girişi gösterdi ve bu çok hoşuma gitti içeri girdiğimde teşekkür ettim çocuğun annesi bakın size yolu gösteriyor dedi.Bende hanfendi zaten siz olmasanız(vatandaş)polis bir işe yaramaz sizlerin yardımlarıyla işimizi yapmaya calısıyoruz dedim.polis unutulursa vatandas üzerine düşen sorumluluğu yapmasa ki türkiyede yapmıyor kanımca.polisten ne basarı beklenebilir.Bazı yorumları okudum üzüldüm bazı avukat arkadaslar sadece medyadan aldıkları bilgiyle vakıf olmadıkları konular hakkında biçağını bileyip yazıyor üzüntü verici bir durum.bazı olaylara ait iddanameleri okumusçasına yazılıyor bişeyler.bende soruyorum kendime bazen bir avukat kendinden okadar eminse üstünün aramasından neden rahatsızlık duyabilir çürük elmaların olduğu emniyet teşkilatında avukat camiasındada çürük olamazmı.Evet çoğu yorumlarda avukat arkadaslar olamaz diyor nerde hukukun eşitlik ilkesi.polis önleme araması yapınca evraklarınızla işi olmazki öncelik silah uyuşturucu vb. maddeler materyaller okadar detaylı arama olursa zaten adli bir arama olur heryerdede bulunabilir bahse konu şahıs.halen vicdan azabı duyduğum bir konu var olay şu gece devriye görevimizi ifa ederken bi sokakta saat gece 01:30 sularında bir şahıs sokakta istikametimize doğru yürüyor kendi aracımızı durdurup kimliğini beyan etmesini itediğimde ben avukatım kimliğimi vermem diye ukala tavrı aklımdan silinmez hiç sonra ufak bir tartışma sonunda kimliğini çıkardı istanbul barosuna kayıtlı ismi lazım olmayan bir avukat kendisinin işten geldiğini beyan etti zaten avukatlık kanunu 58. maddede avukatın işle ilgili burda bulunuyorum beyanı arayamama yetiyor.kendisine bu saatte bu ıssız sokakta dolaşan bir insana şüpheli gözüyle bakmıycaksam mesleği bırakayım dedim hırsız kötü niyetli bir insan olmadığını nerden bileyim dedim.Ve bu insan o olaydan 2-3 ay sonra silahlı bir olayla gündeme geldi.keşke o an o avukatı arama gibi bir imkanım olsaydı daha sonraki olaya meydan vermezdim diye düşünüyorum ve ne yazık günahsız insanlar öldü benlik bişy olmadığı halde kendimi affedemiyorum azap duyuyorum.peki avukat yeri geldiğinde aranmayacaksa sahile karsı kız arkadasıyla yasak olduğu halde birasını içkisini içerken işle alakalı diye beyanda bulunucaksa içinizdeki çürükleri kim temizleyecek sizmi sorarım size...?