Mesajı Okuyun
Old 23-06-2016, 16:04   #1
Konuk

Varsayılan Eve Dön ihtarı

Merhaba
Eşimin iftiraları ve baskıları sonucu evi terk ettim.3aydır ayrıyım,fakat bu süre içinde 4-5 görüşüp uzlaşamadık.Evliliğimiz süresince beni devamlı kısıtladığına,bana eziyet derecesine varan davranışlarına dair çok sayıda şahidim var.Şimdi bana "eve dön ihtarı" göndermiş.
1)Ben evden 3 ay önce ayrıldım,bu ihtidardan fayda sağlayabilir mi?

2)Şu anda 1993 yılında alınmış tapusu ona ait bir evde ikamet ediyorum,birlikteyken kiralık evde oturuyorduk.Bu yüzden tapulu ev aile konutu sayılamıyormuş doğru mu?Eve aile konutu şerhi konulamıyorsa,dava açmadan ihtiyati tedbir koydurabilirmiyim

3)3 aydır eşim bana"evimden çık"diyip hiçbir maddi yardımda bulunmazken,eve dön ihtarını çektiğinden günden beri davrını değiştirdi.Şimdi bana maddi yardımda bulunmak için hesap No ya tc no mu istiyor,farklı şehirlerde yaşamıyoruz elden yardım etmeyip böyle bir yol izlemesi beni şüphelendirdi,bu parayı kabul etmeli miyim?

4) Evliliğimde çok zor günler yaşadım fakat boşandığım zaman da artık çalışamaz yaştayım ve maaşım yok,bana dava açarsa şahitlerle yaptıklarını kanıtlayıp,ayrı bir dava açmadan maddi manevi tazminat ,ihtiyati tedbir,uzaklaştırma gibi kararlar talep edebilir miyim?

Değerli cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.