Mesajı Okuyun
Old 08-04-2008, 13:44   #5
av.tuba-y

aslında bu konuda benimde karşılaştığım bir sorun var. bir müvekkil için hizmet tespiti davası açtım,77-79 zaman aralığı için. 77 yılına ait 4 adet dönem bordrosu var elimizde. dava açmadan önce sigortaya yazılı olarak başvurduğumuzda müvekkilin 77 yılında tamda bizim bordrolardaki tarihe uygun şekilde işe giriş bildirgesi olduğunu ve 39 günlük sigortası olduğunu öğrendik. müvekkil aralıksız 77 marttan 79 sona kadar çalışmasına rağmen dönem bordroları 77 yılı için var ve eksik gün gösterilmiş.
işe giriş bildirgesi olduğu için hak düşürücü süre işlemeyeceğinden ve dönem bordrolarını sunmadan hizmet tespiti davası açtım. çünkü dönem bordrolarında ekik gün bildirilmiş, ve yargıtay kararlarına göre imzalı dönem bordrosu olduğu takdirde bordrodo bildiren günler kabul edilip diğer gün talepleri reddediliyor.
yargılama sırasında sigortadan belgeler geldi ve gördüm ki, 77 yılına ait işe giriş bildirgesi 19 yıl sonra yani 1996 da verilmiş. bu durum yargılamayı nasıl etkiler, fikir verirseniz sevinirim.
teşekkürler